انسانيت

سلام......خوشحالم که فرصتی پيش اومد تا دوباره بنويسم......از فرناز خانوم هم خيلی خيلی ممنونم که به زيبايی وبلاگ را زنده نگاه می دارد و قلم زيبايش زينت بخش اين صفحه و احساس پاکش پشتوانه اين وبلاگ است.
....يکی از ويژگيهای ارزشمند اسلام که اين دين را در قداست و پويايی نگهبانی می کنه ايثار و از خود گذشتگی و.....است.
...اصلا پيامبر اين دين به خاطر مردم از همه چيز گذشت و علی ع از جانش برای حفظ دين او مايه گذاشت و....نسل پيامبر جان خودشونو بر سر پيمانه باختند و در عرش خداولوله انداختند.
....در قرآن آمده :لن تنالواالبر حتی تنفقوا مما تحبون....به نيکی نميرسيد مگر اينکه از انچه دوست داريد ببخشيد ...و جان از همه چيز عزيز تر بود و رهبران اسلام بخشيدند......
علی ع و فاطمه سمبل مردانگی و بخشش هستند،در نماز انگشتری و در روزه افطاری و در جهاد جان خودرا در طبق اخلاص بخشيدند.
...سالهی ۵۷ و ۵۸ مردم واقعا از تمام وجود پشتيبان همديگر بودند و برای همديگر جانفشانی ميکردند ....اما!!!!!اينک...نه...آن شور و آن عهد و.......گذشت و فراموش شد.
مادر هاله ای از ترديد و ابهام افتاده ايم که داريم در مورد خصائل انسانی به رخوت وسستی رو می آوريم و از کلمه به من چه؟ و ديگران هستند و....اگه راست ميگن خودشون...و يادته اونروز اوناو.......استفاده می کنيم.
اين خصلتها حال مارا ميگذراند ولی در گرفتاريها حال مارا ميگيرد......
...حواسمون باشد که همياری و تعاون فقط بخشش مادی و کمک دستی و بدنی و فيزيکی نيست بلکه کمک روحی،دستگيری عاطفی ومساعدت فکری هم هست .....پس بايد نهضت خودسازی را دوباره به راه انداخت.کاری به ديگران نداشته باشيم که آنها چه قدر خوبند ما به ديگران خوبی کنيم و بدانيم که زندگی چون ابر بهاريست که يا بانسيمی به کندی ويا با تند بادی طوفانی خواهد رفت ولی گذشتن وشدنش حتمي است و شايد هم ندامت ما از بهره نبردن بيشتر از نعمات حتمی باشد.

/ 13 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ترانه مجهول !!!

سلام دست هردو ندرده ايشالا هميشه قلمتان سبز و پرتوان ! من يکی که هميشه آرزوم بوده اون روزا رو می ديدم اون روزارو زندگی می کردم و باز تو همون روزا می مردم ....خواهر کوچيکه!

سپيده

خجالت نکشيدی ... رفتی تو يادمان نوشتی ؛ الهي بری تو دماغ فيل و .... " و از اين حرفا ... اون لولک اين حرف ها رو نوشته تا حال منو بگيره ، شما ديگه چرا بهش نفرين اضافه کردی ... اين رسم جوان مردی نيست ...

a

سلام. متشكر. اين را كاملا قبول دارم كه مردم ما خيلي از آن چيزي كه بودند دور شدند و شايد اين بخاطر جبر باشد. يعني آن چيزي كه انسان با منطق مي پذيرد با جبر نمي پذيرد. مي تواني مطلب جديدم را هم بخواني . موفق باشي.

لولک

سلام ....... ميدونی چی حال ميده بگم ؟ .. خب به من چه ؟ :)) ..... موفق باشی

مسیحا

سلام. جالب نوشتی با صراحت کامل میگم اونم بدون تعارف . ولی آخه تا کی حسرت گذشته رو باید بخوریم؟ وقتش نیومده ما هم یه زمانی بسازیم به پاکی اون زمانها ؟؟؟؟؟‌ التماس دعا

zahra

سلام...شما ميتونيد برای شرکت در مسابقه جواب خود را با ايميل بفرستيد...اگه دوست داشتيد تو وبلاگ خودتون هم بنويسيد ايرادی نداره ...فقط حتما خبر بديد...لطفا يکم زودتر چون داره وقتش تموم ميشه...

چشمه

آره . ايثار كه نيست هيچي ، بد تر از اون اينه كه وقتي يه كاري رو به كسي پيشنهاد ميكني كه برات خوبه ميپرسه كه چه نفع مادي اي در اون هست و تا پول توش نباشه فكر ميكنه كه اصلا انجام دادنش چه فايده اي داره.

کيميا

سلام..ياد آوری اينج.ر چيزا خيلی خوبه :)